A hét végi, Honvéd II elleni összecsapással befejeződött csapatunk számára a felkészülési időszak a 2016-17-es másodosztályú labdarúgó bajnokság őszi idényére. A hátralévő néhány nap már a "finom hangolás" jegyében telik.
Nem lehet azt mondani, hogy Fortuna istenasszonya különösebben fogta volna a kezünket a sorsolás elkészítésekor, hiszen egyből első ellenfélként azt a Puskás Akadémiát sodorta az utunkba, mely az előző idényben óriási meglepetésre búcsúra kényszerült az NB I-ből, s most a bajnokság toronymagas esélyesének számít. Az első forduló rangadóját tehát csapatunk vívja a Haraszti úti pályán - hogy a televízió miért a Csákváron(!) megrendezésre kerülő Budaörs-Kisvárda összecsapást adja, azt soha nem fogjuk megérteni - az igencsak átalakult felcsúti gárda ellen. A Puskás Akadémia nyáron azt a Bognár Györgyöt nevezte ki szakmai igazgatónak, aki az elmúlt években bebizonyította, hogy a megalkuvás nélküli támadó futball híve. Az egykori 50-szeres válogatott labdarúgóból edzővé lett szakember előszeretettel dolgozik fiatalokkal, s ennek szellemében igazolta csapatához azokat az ifjoncokat (Gajdos, Makai, Spandler), akik a keze alatt pallérozódtak. A gárda erőssége - legalábbis a nevek alapján - elsősorban támadójátékában rejlik, olyan csatárok állnak a szakvezető rendelkezésére, mint Tischler Patrik, Lencse László, Sallói Roland, Gajdos Zsolt vagy éppen Makrai Gábor.
Az előző idényben csapatunk gólerős játékkal lepte meg szurkolóinkat - 15 meccsen 33 gólt szereztünk -, nem véletlen végeztünk a tavaszi táblázat első helyén. Ráadásul Bajzát Péter mellett ezúttal már számíthat Lucsánszky Tamás vezetőedző a sérülés miatt szinte teljes évadot kihagyó házi gólkirályra, Lovrencsics Balázsra, a remek szabadrúgáslövő Koós Gáborra és a Lokiban nevelkedett Szilágyi Péterre is, azaz támadószekciónk még erősödött is az elmúlt fél évhez képest.
Érdekes kilencven percre van tehát kilátás vasárnap 18 órakor, érdemes lesz kilátogatni a Szamosi Mihály Sporttelepre.
