A másodosztályú labdarúgó bajnokság tizedik fordulója is hozta a szokásos kiszámíthatatlan eredménysort. Miközben mi a papírformának megfelelően elhoztuk a három pontot Mosonmagyaróvárról, az élmezőnyben tanyázók zűrös kilencven percen vannak túl.
A listavezető Nyíregyháza hazai környezet szenvedett vereséget a Balmazújváros ellen, ennek ellenére megőrizte első helyét, mivel vetélytársai sem tudtak nyerni a hét végén. A Kisvárda gól nélküli döntetlenre végzett Csákváron, míg a Puskás Akadémia gólzáporos meccsen osztozott meg a pontokon a Váccal.
A Siófok ugyanakkor legyőzte a Budaörsöt, a Zalaegerszeg pedig fordulatos meccsen a Szolnoki MÁV-ot, így a hatodik helyen tanyázó felcsútiakat mindössze kettő pont választja el az éllovastól. A rajton beragadó Békéscsaba zsinórban ötödik győzelmét aratva mára teljesen felzárkózott az élmezőny mögé. A Dorog fontos diadalt aratott a Cegléd ellen, a sereghajtó Cigánd viszont ismét vereséget szenvedett, ezúttal a Sopronnal szemben.
A játéknap krónikájához tartozik, hogy Szegeden botrányos jelenetek tarkították a meccset, a vendégszurkolók székeket dobáltak be a pályára. A találkozó minden bizonnyal a szövetség fegyelmi bizottsága előtt folytatódik.
Eredmények: Nyíregyháza-Balmazújváros 1-3, Csákvár-Kisvárda 0-0, Zalaegerszeg-Szolnoki MÁV 3-2, Vác-Puskás Akadémia 3-3, SZEOL-Békéscsaba 0-3, Dorog-Cegléd 2-1, Szeged-Kozármisleny 0-0, Siófok-Budaörs 2-0, Cigánd-Sopron 0-1
