Szerdán délután csapatunk számára is megkezdődik az idei Magyar Kupa-sorozat. Az MLSZ erre az esztendőre változtatott a kiíráson: az amatőr együttesek selejtezőiket nyáron vívták, míg a profiligában szereplő gárdák már az országos főtábla nyitókörében is pályára lépnek.
Az első kör sorsolása némileg irányított módon történt, az NB I-es, NB II-es és NB III-as együttesek nem kerülhettek össze, ám ezúttal nem volt "területi korlátozás", azaz bármelyik gárda országjáró túrára indulhat. Amelyik klub szerencsés volt, megússza (megúszta) egy könnyed "szomszédolással" - a Fradi például csak néhány utcányira, a BKV Előréhez utazott -, amelyik nem, az viszont akár az ország túlsó szegletéig is utazhat.
Bár nem ránk vár a legnagyobb túra - a Sopron kazincbarcikai, illetve a Balmazújváros andráshidai kirándulása viszi a prímet -, a Heves megyei Pétervására azért nem a szomszédban van. A megyei I. osztályban szereplő együttes jelenleg egy, egy győzelem és döntetlen mellett három vereséget könyvelhet el a régió pontvadászatában, s ezzel a tizedik helyen tanyázik a bajnokságban. Ősszel háromszor is hazai pályán fogadta riválisait, ám egyszer sem sikerült otthon tartania a három pontot.
A szerdán 13 órakor kezdődő összecsapáson egyértelműen csapatunk a párharc esélyese, így nem is lehet más a célunk, mint a biztos továbbjutás kiharcolása. Amennyiben döntetlenül zárul a kilencven perc, hosszabbításra, majd szükség esetén tizenegyesrúgásokra kerül sor.
