Szerdán papírforma győzelmet aratott csapatunk a labdarúgó Magyar Kupa országos főtáblájának nyitófordulójában a Heves megyei I. osztályban szereplő Pétervására ellen. A hét végi bajnoki fordulóban ennél nehezebb dolgunk lesz ...
A magyar futball egyik legnagyobb edzőlegendája, dr. Lakat Károly mondta még annak idején: a kis csapatok ellen a találkozó első perceiben, mielőtt még túlzottan belelkesednének, el kell dönteni a továbbjutást, s akkor nem kell izgulni a hajrában. Nos csapatunk tagjai mintha hallották volna az egykori ferencvárosi legenda véleményét, Pétervásárán egyetlen pillanatnyi esélyt sem adtak vendéglátóiknak. Nem telt el húsz perc a találkozóból, s Szilágyi Péter vezérletével már három góllal vezettünk, attól kezdve pedig csak az volt a kérdés, mekkora különbséggel nyerünk. Ugyan vezetőedzőnk, Lucsánszky Tamás ezúttal azoknak a játékosoknak adott bizonyítási lehetőséget, akik a bajnoki összecsapásokon kevesebb időt töltöttek a pályán, ám mindez nem látszott meg a csapat teljesítményén.
Természetesen nem szabad túlértékelni a szerdai, magabiztos győzelmet, de arra mindenképpen jó, hogy önbizalommal telve várjuk a vasárnapi, Siófok elleni bajnoki kilencven percet. Akkor azért lényegesen nehezebb dolgunk lesz ...
