Kikapott vasárnapi ellenfelünk

A másodosztályú labdarúgó bajnokság csapatai a tizenegyedik fordulóban sem cáfoltak rá "hírnevükre", ezúttal is hozták szokásos kiélezett, szoros párharcaikat. Mindössze két meccsen - Soroksáron és Szolnokon - alakult ki kétgólosnál nagyobb különbség a riválisok között.

A hét végén a(z eddigi) listavezető Nyíregyházához látogatunk. A szabolcsi alakult egy hete otthon, a Balmazújvárostól, most pedig idegenben, Budaörsön szenvedett vereséget, s ez első helyébe került. Az új éllovas a Balmazújváros lett, mely hazai környezetben ugyan megkínlódott a Doroggal szemben, de végül begyűjtötte a pontokat. A Kisvárda lebirkózta a Vác gárdáját, győzelmének köszönhetően pedig felléphetett a dobogó második fokára. A Békéscsaba az ötödik forduló után, egyetlen ponttal még sereghajtó volt. Azóta zsinórban hatszor nyert, s már csupán három pontra áll az első helyezettől. A Puskás Akadémia ugyan fél óra elteltével már két góllal vezetett a Zete ellen, végül mégis döntetlen lett a vége. A Szolnok otthon szaladt bele egy nagy "pofonba" a Mosonmagyaróvárral szemben, míg a Cegléd szintén hazai környezetben maradt pont nélkül a Szeged ellen. A Kozármisleny a hajrában csikarta ki a győzelmet a SZEOL gárdájával szemben. A Csákvárnak eddig nem sok babér termett Sopronban, most azonban egy döntetlenre jók voltak a sárga-kékek.

Eredmények: Budaörs-Nyíregyháza 1-0, Balmazújváros-Dorog 2-1, Kisvárda-Vác 1-0, Békéscsaba-Cigánd 1-0, Puskás Akadémia-Zalaegerszeg 2-2, Sopron-Csákvár 2-2, Kozármisleny-SZEOL 1-0, Cegléd-Szeged 0-2, Szolnoki MÁV-Mosonmagyaróvár 0-4.

Webfejlesztés

Logo_vektor.png