Csapatunk vasárnap parádés játékkal, fölényes, 6-1-es győzelmet aratott a forduló előtt a tabella harmadik helyén tanyázó Siófok ellen. Az utolsó három tétmeccsünket megnyertük, rúgtunk 13 gólt, s mindössze kettőt kaptunk. Mindez azt jelzi, ismét egyenesbe kerültünk ...
Az elmúlt mérkőzések tapasztalatairól klubigazgatónkat faggattuk.
- Nagyon sok az egyforma képességű együttes a jelenlegi másodosztályban, így a legtöbb esetben a napi forma dönt a pontok sorsáról - vélekedett Szűcs Mihály. - Mindez viszont azt eredményezi, hogy hullámzónak tűnhet a csapat teljesítménye. Úgy érzem, játékosaink profi hozzáállását minősíti, ahogy a mosonmagyaróvári, 1-0-ás bajnoki győzelmünk után pályára léptek a Magyar Kupában. Bár megyei első osztályú gárdánál vendégeskedtünk, egyetlen pillanatra sem becsülték le a Pétervásárát. Megtisztelték ellenfelüket azzal, hogy mindvégig komolyan vették a találkozót és ez a mentalitás köszönt vissza most legutóbb, a Siófok ellen is.
Több játékosunk is átlagon felüli produkcióval rukkolt ki. Lovrencsics Balázs és Sándor István az idei szezonban már többször is kitett magáért, Gárdos András viszont kellemes meglepetést okozott a lelátó népének.
- Pedig nem volt egyszerű dolga, hiszen csak néhány perccel a kezdőrúgás előtt derült ki, hogy az első perctől a pályán kell lennie. Pál András a bemelegítés közben megsérült, s ő lett a beugró. Igaz, így legalább nem volt ideje "stresszelni", azonnal teljesítenie kellett ...
A Siófok elleni összecsapástól azért sok szurkolónk tartott, hiszen remek formában érkezett hozzánk a Balaton-parti gárda.
- Szerencsére elkaptuk a fonalat, ez volt az a meccs, amikor nekünk minden sikerült. De azt is el kell ismernünk, a Siófok "őszinte focija", ahogy korábban a Csákváré is, kedvezett nekünk.
A hét végén újabb rangadó vár csapatunkra, ám ezúttal idegenben. A Nyíregyháza - akárcsak legutóbb a Siófok - a harmadik helyen tanyázik, mindössze két ponttal gyűjtött többet, mint mi.
