A Siófok után ezen a hét végén is egy olyan gárda ellen lép pályára csapatunk, melynek színeiben több játékosunk is megfordult a közelmúltban. Mi az, hogy megfordult? Huszák Tamás, Sándor István, Gengeliczki Gergő és Bajzát Péter aktív szerepet játszott, meghatározó tagja volt a 2014 nyarán NB II-es bajnoki címet szerzett Nyíregyháza együttesének. Annak az együttesnek, melynek szakvezetője éppen Lucsánszky Tamás volt …
- Lassan másfél éve, hogy Nyíregyházáról Soroksárra szerződtem, s bár nagyon szép időszakot töltöttem el a Szparinál, azt kell mondanom, remek döntést hoztam – felelte honlapunk érdeklődésére a 2015 februárban csapatunkhoz érkezett Huszák Tamás.
Az NB I-ből léptél vissza a másodosztályból. Miért éppen Soroksárt választottad?
- Szűcs Mihályt már régebbről ismertem, tudtam mire számíthatok nála. Egy nappal azután, hogy szerződést bontottam Nyíregyházán, már meg is keresett, s olyan lehetőséget vázolt fel előttem, mely elnyerte a tetszésem. Az már csak hab a tortán, hogy egy éve „megérkezett” Lucsánszky Tamás is a klubhoz, akivel úgy szép sikereket értem, értünk el Szabolcsban. Neki nem kellett bemutatkozni, vele nem kellett összecsiszolódnunk, azonnal egy hullámhosszon voltunk.
Olyan csapathoz utazunk a hét végén, mely nem titkoltan bajnoki címre pályázik. Mire számíthatunk Nyíregyházán a hét végén?
- Két, a kupasikerrel együtt három győzelem után, jó formában utazunk Szabolcsba. Ugyanakkor a hazaik két vereséget szenvedtek el egymás után a bajnokságban, azaz nem engedhetnek meg maguknak egy újabb kudarcot. Úgy érzem, jó úton járunk, játékunk folyamatosan fejlődik. Ma már legtöbbször tetszetősebb, látványosabb játékot nyújtunk, mint egy éve. Játsszuk a focit, mindegy, hogy otthon vagy idegenben szerepelünk. Számunkra mindegy, ki az ellenfél, mindig, mindenki ellen három pontért lépünk pályára. Kiélezett, taktikus meccs lesz, úgy érzem egy gól fog dönteni.
A vasárnapi rangadó 15 órakor kezdődik a Sóstói-stadionban.
