A másodosztályú labdarúgó bajnokság vasárnapi fordulója ismét szállította a szokásos meglepetéseket, ez pedig újra összetömörítette a mezőnyt. Mindennél többet mond, hogy a negyedik és tizenharmadik helyezett között egyetlen meccsnyi távolság van a táblázaton.
Ismét új listavezető van az NB II-ben, miután a Balmazújváros csak egy pontot szerzett - azt is a 92. percben elért góljának köszönheti - mumusa, a Szeged ellen. Még rosszabbul járt a Békéscsaba, mely zsinórban hat, kapott gól nélküli győzelemmel a tarsolyában érkezett Csákvárra és sima vereséget szenvedett. Egyre mélyülni látszik a Puskás Akadémia válsága, a felcsútiak ezúttal az újonc Mosonmagyaróvár otthonában maradtak alul. Ugyanakkor a Kisvárda idegenben kiütötte a Zetét - és azonnal az élre ugrott -, míg a Sopron elvitte a három pontot a Vác vendégeként. Hatpontos meccset nyert meg a Dorog és a Cigánd, míg a forduló egyetlen döntetlenét a hét közben edzőváltáson átesett Cegléd érte el.
Eredmények: Szeged-Balmazújváros 1-1, Zalaegerszeg-Kisvárda 0-3, Csákvár-Békéscsaba 3-1, Mosonmagyaróvár-Puskás Akadémia 2-1, Siófok-Szolnoki MÁV 0-1, Vác-Sopron 0-1, Dorog-Budaörs 3-0, Cigánd-SZEOL 3-0, Cegléd-Kozármisleny 2-2.
