Mint köztudott, a magyar válogatott ma esti, Svájc elleni világbajnoki selejtező mérkőzése miatt a hét végén nem lesz forduló a másodosztályú pontvadászatban sem. A kéthetes bajnoki szünetet kihasználva a megszokottól eltérő munkát végeztek játékosaink.
Munkás hétköznapokon vannak túl csapatunk játékosai. Lucsánszky Tamás vezetőedző nem kímélte "beosztottjait", még annak fényében sem, hogy szombaton NB I-es gárda otthonában lépnek pályára felkészülési mérkőzésen.
- Nyugodtan teltek az elmúlt napok, tisztességesen dolgoztak a srácok - vélekedett a játékosok egész heti munkájáról Szűcs Mihály klubigazgató. - Jó hír, hogy a sérüléssel bajlódó Csilus Ádám elkezdhette már az edzéseket, és várhatóan Valencsik Dávid is bekapcsolódik hétfőtől a munkába.
Szombaton Mezőkövesdre utazik a gárda.
- Nem jó szezon közben kiesni a bajnoki ritmusból, így mindent elkövettünk annak érdekében, hogy a szabad hétvégén felkészülési meccset tudjunk játszani. Az már csak hab a tortán, hogy élvonalbeli ellenfél lát vendégül minket, azaz komoly megmérettetés vár a csapatra.
Sorsoltak a Magyar Kupában, mintha sikerült volna beférkőzni Fortuna kegyeibe ...
- Nem lebecsülve a Ménfőcsanak együttesét, valóban nincs okunk a panaszra. Bár utaznunk kell, autópályán viszonylag normál idő alatt odaérhetünk, egy megyei I. osztályú csapat ellen pedig egyértelműen mi számítunk a továbbjutás esélyeseinek. A legjobb 32 között pedig már akár NB I-es ellenfelet is kaphatunk, s akkor hazai környezetben léphetünk pályára.
A holnapi felkészülési mérkőzés 15.30-kor kezdődik Mezőkövesden.
