A hét végén, vasárnap délután (14.30) folytatódik a másodosztályú labdarúgó bajnokság, azaz október másodika után ismét tétmeccsen lép pályára csapatunk.
A kéthetes szünet után most ismét egy kicsit sűrített tempóra vált az NB II mezőnye, tizennégy nap alatt négy összecsapás, három bajnoki és egy kupameccs vár az együttesekre. Csapatunk kétszer hazai környezetben fogadja riválisát, s kétszer idegenbe utazik. A papírforma alapján a Dorog és a Cegléd elleni bajnokin, valamint a ménfőcsanaki MK-találkozón mi számítunk a mérkőzések esélyeseinek, de a gyulai "albérletben" szereplő Szeged vendégeként is pontot, pontokat szerezhetünk.
De hát mint tudjuk, a labda gömbölyű, nem árt óvatosnak lennünk. Meg különben is, az előző alkalommal, mikor szünet volt a bajnokságban, két meccsünk - Vác, ZTE - ráment a folytatásban, mire visszarázódtunk a rendes kerékvágásba. Ha ott nem hullajtunk el három pontot - a hajrában csúszott ki a győzelem, illetve a döntetlen a kezünkből -, most a tabella harmadik helyén tanyáznánk.
Száz szónak is egy a vége, vasárnap ott kell(ene) folytatnunk a játékot, olyan teljesítményt kell(ene) nyújtanunk, mint a kényszerszünet előtt - mint mondjuk a legutóbbi hazai bajnokin, a Siófok ellen -, s akkor a folytatásban is az élmezőny tagjaként emlegetik majd a Soroksár SC-t a szakemberek.
