Márki Bence, az első fecske

Ahhoz képest, hogy klubunk nem is olyan régen megjárta a poklok poklát, s a nulláról indulva kellett újjá építeni az elmúlt években, egyre markánsabb eredményekkel büszkélkedhet.

Az, hogy felnőtt csapatunk az ezredfordulót követően a BLASZ-ból indulva az elmúlt szezont már az NB II hetedik helyén zárta, közismert a sportbarátok körében. Ám azt még a legfanatikusabb szurkolóink sem tudják, hogy a napokban „megszületett” az első fecskénk, azaz saját nevelésű fiatalunk kapott profi szerződést. Ez pedig azt bizonyítja, jó úton, jó irányba halad klubunk, hogy megerősítse pozícióját a magyar profiligában.

- Hat évvel ezelőtt, 2010-ben, még serdülőként kaptam igazolást Soroksáron, ma pedig már a felnőttek öltözőjében, az egykori válogatott Gyepes Gáborék szárnyai alatt készülhetek -  felelte honlapunk érdeklődésére a 19. születésnapját napokban ünneplő Márki Bence. – Köszönettel tartozom ezért edzőimnek, Pandur Tamásnak, Mészáros Attilának, Pintér Tamásnak és Pandur Péternek, akik olyan alapokat biztosítottak számomra, hogy profi szerződést kaptam a klubtól.

Mennyire rögös út vezetett a felnőttek öltözőjéig?

- Tulajdonképpen hamar, már 15 éves koromban „felfedeztek”, hiszen 2012-ben padon ülhettem a felnőttek Magyar Kupa-meccsén az ESMTK ellen. Attól kezdve többször is lehetőséget kaptam, hogy a nagyokkal gyakoroljak. Télen aztán Lucsánszky Tamás már edzőmeccsen is bizonyítási lehetőséget, s Dunaújvárosban két góllal háláltam meg a bizalmat. Tavasszal az U19-ben igyekeztem olyan teljesítményt nyújtani, hogy a nyártól már komolyan számoljon velem a vezetőedző. Tizennyolc gólom talán jó ajánlólevél volt …

Más az utánpótlás és más a felnőtt foci. Milyen poszton szeretsz legjobban játszani, mi az erősséged?

- Ég és föld a különbség a felnőtt és ifi meccsek között. Itt sokkal nagyobb az iram, sokkal erőszakosabb, dinamikusabb a játék. Úgy gondolom, bal oldali támadóként vagyok a legjobb teljesítményre képes, talán a gyorsaságom az, ami átlagon felüli.

Milyen terveid vannak a futballpályán?

- Idén érettségiztem, így most már csak a focira koncentrálhatok. Lépésről lépésre szeretnék haladni, azaz minél hamarabb bemutatkozni az NB II-ben , aztán állandó helyet követelni a csapatban, majd az álom az élvonal, a válogatottság. Ehhez viszont még nagyon sokat kell dolgoznom.

Márki Bence a napokban kétéves profi szerződést írt alá klubunkkal.

Webfejlesztés

Logo_vektor.png