Mint köztudott, a másodosztályú labdarúgó bajnokság vasárnapi, 16. fordulójában elmaradt csapatunk mérkőzése, ugyanis a listavezető Balmazújváros pályája a majd 24 órán keresztül folyamatosan hulló égi áldás miatt játékra alkalmatlanná vált.
Klubunk vezetői még a helyszínen megbeszéléseket folytattak a vendéglátók képviselőivel, s gyorsan megegyezésre is jutottunk. Mivel a magyar labdarúgó válogatott november 13-án világbajnoki selejtezőn lép pályára - Andorra nemzeti együttese lesz az ellenfél a Groupama Arénában -, nem lesz bajnoki forduló az NB I-ben és NB II-ben, így adta magát a lehetőség, hogy az eredetileg szabad hétvégén pótoljuk az elmaradt rangadót.
A tervek szerint november 12-én, szombaton 16 órakor lép pályára csapatunk Balmazújvárosban, ám erre az időpontra még rá kell bólintania a Magyar Labdarúgó Szövetség versenybizottságának is.
