Mint köztudott, a legutóbbi bajnoki fordulóban elmaradt csapatunk mérkőzése a listavezető Balmazújváros otthonában. A válogatott vadárnapi, világbajnoki selejtezője miatti bajnoki szünetet kihasználva, szombaton pótoljuk az összecsapást.
Az első helyen tanyázó hajdúsági gárda annak ellenére megőrizte pozícióját a múlt héten, hogy nem lépett pályára. Mi ugyanakkor elveszítettük dobogós helyezésünket, így ha szeretnénk visszakapaszkodni a harmadik helyre, győznünk kell(ene) Balmazújvárosban. A két együttes alaposan felkészülhetett egymásból, hiszen ezen a héten már csak azt kellett "sulykolniuk", amit korábban begyakoroltak, így sok újdonsággal nem szolgálhatnak egymásnak.
A játékvezető ugyanakkor más lesz, mint az eredeti meccs időpontjában: az egyik legrutinosabb sípmester, az őszi idényben több Európa Liga-meccsen is közreműködő Vad II István dirigál a rangadón, segítői Szilágyi Norbert és Punyi Gyula lesznek. Az összecsapás szombaton 16 órakor kezdődik.
