Bár még nem zárult le a nyári átigazolási időszak, másfél héttel az új bajnokság kezdete előtt véglegesnek tekinthető csapatunk kerete. Öt játékos távozott a nyáron és öt új fiú került a keretbe.
A húsz csapatot felvonultató másodosztály tagjai számára a bajnoki összecsapások mellett még Magyar Kupa-meccsek is várnak az ősszel, azaz nem szabad túlságosan is szűk kerettel nekivágni a szezonnak. Lucsánszky Tamás vezetőedző irányításával jelenleg három kapus és tizenkilenc mezőnyjátékos készül a Haraszti úti pályán. Ez a szám esetleg egy, maximum két labdarúgó érkezésével bővülhet még az elkövetkező napokban.
A tavaszi keretből öt játékos távozott, ám közülük csak az NB I-es Mezőkövesdhez szerződő Gohér Gergő számított meghatározó játékosnak. Kákonyi Dániel (Vác), Eördögh Levente (Cigánd), Fejes János és a kapus Kunsági Roland csupán néhány meccsen lépett pályára az elmúlt szezonban. Kölcsönadási szerződésük lejárta után Korozmán Kevin és Haris Attila visszatért az MTK-ba, illetve az Üllői útra.
Helyükre öt új fiú érkezett: a kapus Palásthy Dávid Vácról, Pesti Dávid Újbudáról igazolt klubunkhoz, Csilus Tamás legutóbb Kisvárdán szerepelt, míg Silye Erik a Fradi II mezét cserélte sárga-feketére. Az ötödik új szerzemény, Márki Bence saját utánpótlásunkban felnőve lépett át az ifik öltözőjéből a felnőttek közé és kapott szerződést.
Bár Valencsik Dávid és Csilus Ádám kölcsönszerződése a nyáron lejárt és néhány hét erejéig visszatértek a Ferencvároshoz, az újabb megállapodás értelmében a következő idényben is csapatunkat erősítik.
