NB II-es kisokos

Már nincs két hét hátra és megkezdődik a 2016-17-es másodosztályú labdarúgó bajnokság őszi idénye. Bár a futball általános szabályai soha nem változnak, azért a magyar bajnokságok kiírására mindez nem mondható el. Érdemes hát mindenki számára tisztába tenni, milyen "kötelezettségnek" kell eleget tenniük az NB II-es csapatoknak.

A „fiatal-szabály” már az előző idényben is alapos fejtörést okozott néhány szakvezetőnek, hiszen az ahhoz alkalmazkodó „kispénzű" klubok vezetőedzői nem mindig a legerősebb összetételben voltak kénytelenek pályára küldeni csapatukat. Így fordulhatott elő, hogy a tehetősebb, „nagyobb" célokért küzdő együttesek mellőzték a fiatalok alkalmazását. A bajnoka Gyirmótban, a második helyen feljutó Mezőkövesdben vagy éppen a harmadik Zalaegerszegben lámpással sem lehetett kellő számú 20 év alatti játékost találni.

Az új bajnokságra idejét múlttá vált a tavalyi fiatal-szabály. Ősztől valamennyi másodosztályú gárda köteles alkalmazkodni az MLSZ irányelveihez. A július 31-én rajtoló pontvadászat során minden klub valamennyi összecsapásán két, 1996-os, vagy annál fiatalabb játékost köteles a kezdőcsapatába jelölni. Sőt, az első perctől a lefújásig pályán is kell maradniuk, amennyiben megsérül vagy lecserélik, csak hasonló korú játékos válthatja.

Mindez tehát azt jelenti, azok a klubok, melyeknek NB II-re érett, jó teljesítményre képes fiataljaik vannak, reménykedhetnek a sikeres szereplésben, azok viszont, melyek csak a koruk miatt, kényszerből szerepeltetnek 20 évesnél fiatalabb játékost, nehéz pillanatokra számíthatnak.

- „Hál' istennek nekünk nincs okunk a panaszra, kellő számú tehetséges fiatallal rendelkezünk" - felelte honlapunk érdeklődésére Szűcs Mihály klubigazgató. - Valencsik Dávid és Csilus Ádám már az előző idényben is megmutatta oroszlánkarmait csapatunkban, Silye Erik az NB III-ban bajnoki címet szerzett Fradi II meghatározó játékosa volt, míg a saját nevelésű Márki Bence itt nőtt fel a szemünk előtt, tudjuk mire képes.

Szurkolóink szerdán 17 órakor saját szemükkel is meggyőződhetnek arról, hol tart a felkészülésben csapatunk, hiszen a Kozármisleny gárdája ellen lépünk pályára edzőmeccsen a Haraszti úti pályán.

Webfejlesztés

Logo_vektor.png