Szombaton délelőtt újabb előkészületi mérkőzésen lépett pályára csapatunk. Az ellenfél ezúttal a „nagytestvér" Ferencváros második számú csapata volt.
Az NB III-ban bajnoki címet szerzett kis-Fradi elleni összecsapásra a népligeti műfüves pályán került sor. Az időjárás sajnos nem fogadta kegyeibe a csapatokat - és a nézőket -, hiszen végig szakadó esőben, a nyárhoz képest kellemetlenül hűvös időben rendezték meg a kilencven percet.
Ferencváros II-Soroksár SC 0-1 (0-1)
Népliget, 100 néző
Soroksár (I. félidő): Holczer - Fülöp, Gyepes, Gengeliczki, Valencsik - Csilus RT. - Csilus Á., Papp M., Huszák, Pál A. - Lovrencsics.
A második félidőben pályára lépett: Bartos (kapus), Peszmeg, Gárdos, Pesti, Sándor, Márki, Szilágyi P., Koós.
Gólszerző: Csilus Tamás
- „Az első félidőben kimondottan szervezetten, jó futballoztunk, megérdemelten szereztük meg a vezetést" - értékelte a látottakat Szűcs Mihály klubigazgató közvetlenül a lefújás után. - A szünet után már sokat cserélt Lucsánszky Tamás vezetőedző, ennek következtében már kevésbé volt folyamatos a játékunk.
A sérüléssel bajlódó Bajzát Péter és Silye Erik állapota szépen javul, mindketten hamarosan visszatérhetnek a pályára, míg az előző szezon hajrájában bokasérülést szenvedett Mihály Dávid hétfőn áll munkába.
