Vasárnap 18 órakor megkezdi menetelését a 2016-17-es másodosztályú labdarúgó bajnokságban csapatunk. Az első fordulóban azonnal a pontvadászat legnagyobb esélyesét, a Puskás Akadémia gárdáját fogadjuk a Szamosi Mihály Sporttelepen.
A felcsúti klubot talán feleslegesnek tűnik különösebben részletesen bemutatni, hiszen eredményeitől függetlenül Magyarország egyik „kirakatcsapata", ám játékoskerete oly mértékben változott meg az idei nyáron, hogy még a gárda saját szurkolói is csak kapkodták a fejüket.
A nyári NB I-es kiesést követően a klub vezetői új szakmai igazgató után néztek, s az egykori 50-szeres válogatott labdarúgó, Bognár György személyében egy olyan szakembert találtak, aki a támadófoci elkötelezettje, s előszeretettel dolgozik magyar fiatalokkal. Ennek szellemében aztán az elmúlt hónapban „lapátra" tették az összes idegenlégióst Felcsúton, s „hazahívták" azokat a fiatalokat, akik korábban a Puskás Akadémián nevelkedtek.
A keret névsorát böngészve megállapítható, irigylésre méltó a támadó szekció: Lencse, Tischler, Sallai, Gajdos, Makrai góljai révén elismerést csikart ki az ellenfél szurkolói körében is. A középpályán olyan rutinos labdarúgók állnak a szakvezetés rendelkezésére, mint a korábbi válogatott, a Videoton bajnokcsapatának kapitánya, Sándor György - nem mellesleg játékosunk, Sándor István testvére -, Polonkai Attila vagy éppen Zsidai László. Ha gondba kerülhetnek az akadémisták, az hátsó alakzatuk miatt lehet. Bár Heffler és Forró személyében két egykori élvonalbeli szélsőhátvéd is a rendelkezésükre áll, ám zömében fiatal, kevésbé rutinos játékosok néznek majd farkasszemet a riválisok csatáraival.
Távozott: Karol Mészáros (Debrecen), Geoffrey Castillion (Debrecen, kölcsönből vissza), Kocsis Gergő (Dunaszerdahely), Filip Pajovic (Videoton, kölcsönből vissza), Renato Kelic, Stipe Bacelic-Grgic, Branko Pauljevic (mindhárom Mezőkövesd, kölcsönbe), Fodor Ferenc (Kisvárda), Dmytro Lopa, Vjacseszláv Csurko.
Érkezett: Gajdos Zsolt (Szolnok), Molnár Csaba (Csákvár), Spandler Csaba, Fényes Szabolcs , Makrai Gábor (mindhárom Csákvár, kölcsönből vissza), Gőcze Gergő (Ajka), Sándor György (Perth Glory, Ausztrália), Tischler Patrik (Videoton, kölcsönből vissza), Heffler Tibor (Videoton).
A holnap 18 órakor kezdődő összecsapást Németh Ádám vezeti, segítői Horváth Zoltán és Hofbauer Roland lesznek.
