Pénteken este lejátszotta első nyári edzőmeccsét a 2016-17-es másodosztályú bajnokság őszi idényére készülő csapatunk. Ellenfelünk a skót első osztály hatodik helyezettje volt.
A Magyarországon edzőtáborozó skót gárda a hét elején 3-1-re legyőzte az NB I-es Paks együttesét, így nem számíthattunk könnyű összecsapásra a Telki Edzőközpontban megrendezett mérkőzésen.
Ross County-Soroksár SC 1-1 (1-1)
Telki, 100 néző
Ross: Scott - Cikos, Davis, Robertson, Van der Weg - Garoyne, McShane, Irvine, Dingwall - Curran, Graham. Edző: Jim McIntrye.
Soroksár: Holczer - Fülöp, Gyepes, Gengeliczki, Pesti - Peszmeg, Huszák - Gárdos, Koós, Pál A. - Lovrencsics. Edző: Lucsánszky Tamás.
Gólszerzők: Irvine (10.), ill. Koós (44.)
Szemmel láthatóan a skót gárda előrébb tart a felkészülésben, ám negyedóra után sikerült felvennünk a ritmust - addigra már hátrányba kerültünk, mi több, fél óra elteltével Holczer Ádám kivédett egy tizenegyest is -, s még a szünet előtt, Koós Gábor remekbe szabott szabadrúgásával egyenlítettünk. A második félidőben mindkét oldalon sokat cseréltek a szakvezetők, az eredmény azonban már nem változott.
