Soha rosszabb meccset ne lássunk

Vasárnap megkezdődött a 2016-17-es másodosztályú labdarúgó bajnokság. Mint köztudott, csapatunk hazai pályán, 3-3-as döntetlennel kezdett a tavasszal még NB I-es Puskás Akadémia ellen.

Magyar pályán ritkán látható élvezetes, nagy iramú, izgalmas összecsapást láthatott a Haraszti úti pálya lelátóját teljesen megtöltő publikum. Egyik csapat sem óvatoskodott, egyik sem a „jajj csak gólt ne kapjunk” felkiáltással lépett pályára, s ebből aztán egy olyan gólzáporos döntetlen kerekedett, mely után méltán zúgott a közönség tapsa.

  • Az a csapat, amelyik három gólt szerez, illik nyernie – vélekedett a lefújást követően a felcsútiak magyar válogatott középpályása, az ausztráliai légióskodásból nyáron hazatért Sándor György. – Igaz, mindez elmondható a Soroksárról is.

Azt már mi tesszük hozzá, az az együttes, amelyik három gólt kap, csak nagyon ritkán örülhet győzelemnek. Nekünk most akár sikerülhetett is volna … Hiába szerzett háromszor is vezetést a Puskás Akadémia gárdája, mindannyiszor gyorsan ledolgoztuk hátrányunkat. A hajrában pedig egyértelműen nekünk állt a zászló: előbb Németh Ádám játékvezető nem merte befújni a „schweinstegeri Eb-kezezést” idéző tizenegyest, majd elhibáztuk a kínálkozó meccslabdát.

  • Nem is emlékszem, mikor kaptunk utoljára három gólt egy meccsen – nyilatkozott a meccs után csapatunk vezetőedzője, Lucsánszky Tamás. (Első soroksári meccsén, 2015. október 18-án, a Mezőkövesd ellen – a szerk.) – Sajnos védelmünk két széle nem bírt a gyors, mozgékony vendégtámadókkal. Pedig tudtuk, hogy elsősorban ott akarják megbontani hátsó alakzatunkat.

A bajnokság toronymagas favoritjának tartott Puskás Akadémia ellen több játékosunk is átlagon felüli teljesítményt nyújtott. Holczer Ádám ugyan kapott három gólt – nem jellemző rá -, ám így is döntő érdeme van a pontszerzésben. Az első és második félidőben is ziccert fogott, meccsben tartva ezzel a csapatot. Csilus Tamás – több poszton is helyt állva - „három tüdővel” robotolta végig a kilencven percet, Sándor István nem csak gólt szerzett és kiállíttatta a vendégek játékosát, de igazi karmesternek is bizonyult. Pál András és Csilus Ádám kiszámíthatatlanul cselezett, Lovrencsics Balázs pedig profi birkózókat megszégyenítő módon küzdött a felcsúti védőkkel.

Száz szónak is egy a vége, bár három pontért léptünk pályára a bajnokesélyes ellen, a döntetlenért is minden dicséretet megérdemelnek játékosaink.

Webfejlesztés

Logo_vektor.png