Még csak az első fordulót rendezték vasárnap a másodosztályú labdarúgó bajnokságban, máris borult a papírforma. Az előzetesen a pontvadászat favoritjai közé sorolt együttesek közül egyik sem tudta begyűjteni a három pontot.
Sőt ... A Békéscsaba és a Zalaegerszeg vereséget szenvedett tavasszal még NB III-ban szerepelt, újonc házigazdájától, a Cegléd és a Mosonmagyaróvár győzelmére kevesen mertek volna tippelni a rajt előtt. A Nyíregyháza hazai pályán gólképtelennek bizonyult a korábban cseppet sem acélos védekezéséről híres Csákvár ellen. Az élmezőnybe pályázó "második erő" viszont jól vizsgázott, hiszen a Kisvárda idegenben, a Balmazújváros és a Szeged otthon gyűjtötte be a három pontot. A meggyengült Szolnok sikere, valamint a megerősödött Vác Balaton-parti veresége viszont azt jelzi, az idei szezonban is akadnak majd szép számmal meglepetés-eredmények.
Eredmények: Cegléd-Békéscsaba 3-0, Mosonmagyaróvár-Zalaegerszeg 2-1, Nyíregyháza-Csákvár 0-0, Budaörs-Kisvárda 0-2, Balmazújváros-Sopron 1-0, Szolnoki MÁV-Kozármisleny 1-0, Siófok-Vác 1-0, Dorog-Cigánd 2-1, Szeged-SZEOL 1-0.
Mint köztudott, csapatunk 3-3-as döntetlennel kezdett a Puskás Akadémia ellen.
