A másodosztályú labdarúgó bajnokság második fordulójában ismét több meglepő eredmény született. Alig 180 perc játék után már csak három csapat őrzi hibátlan mérlegét, négy viszont még egyetlen pontot sem szerzett.
A tavasszal még élvonalban szerepelt Békéscsaba múlt heti, idegenbeli veresége után hazai pályán sem tudott javítani, s két játéknap után még mindig pont - és rúgott gól - nélkül tanyázik a mezőny végén. A Puskás Akadémia ismét gólzáporos meccset játszott, ám ezúttal a Szolnok ellen már begyűjtötte a három pontot. Az átalakulóban lévő Sopron - szerdai vendégünk - egy korai gólnak köszönhetően diadalmaskodott a Budaörssel szemben, míg az újoncok csatáját a SZEOL nyerte a Cegléd ellen. A másik szegedi gárda kihasználva, hogy 87(!) percet játszhatott emberelőnyben, alaposan kitömte a Cigándot. Ezzel szemben egyetlen gólt sem láthattak a nézők Kozármislenyben. Csákváron már a 13. percben kialakult a végeredmény, meglepetésre - de megérdemelten - az újonc Dorog döntetlenre végzett az előző idényben remeklő gárda otthonában. A Zalaegerszeg gyorsan talpra állt a nyitófordulóban elszenvedett vereség után és simán verte a Siófokot. A Balmazújváros betegségtől megtizedelt együttessel is diadalmaskodott a Viharsarokban. A Vác hazai pályán szenvedett vereséget a Nyíregyházával szemben.
Eredmények: Puskás Akadémia-Szolnoki MÁV 4-2, Sopron-Budaörs 1-0, Békéscsaba-Balmazújváros 0-1, SZEOL-Cegléd 2-1, Cigánd-Szeged 0-7, Kozármisleny-Mosonmagyaróvár 0-0, Csákvár-Dorog 1-1, Zalaegerszeg-Siófok 4-1, Vác-Nyíregyháza 0-1.
