
Be kell vallani, nem úgy kezdtük az új bajnokságot, ahogy abban szurkolóink a remekül sikerült tavasz után reménykedtek. Bár a Puskás Akadémia elleni döntetlen még rendben volt és Kisvárdán is ki lehet kapni, ám szerdán a Sopronnal szemben sem sikerült visszatalálni a régi kerékvágásba. A három összecsapás alapján csupán egyetlen játékosunk dicsérhető maradéktalanul.
Az a Holczer Ádám, aki kilenc(!) gólt kapott a 270 perc során. Mindhárom találkozón bravúrok sorát mutatta be, s ha nem véd ilyen remek formában, még csúnyább lenne az összkép.
- Sajnos el kell ismerni, hogy ami eddig működött, az most nem megy – ismerte el a cerberus. – Rosszul éljük meg a sikertelenséget, de csak mi tehetünk azért, hogy kilábaljunk a gödörből. Úgy érzem, mentális erőpróba előtt állunk, többet kell tennünk azért, hogy visszatérjünk a régi útra. Hiába fejlődik a támadójátékunk, ha mindez a védőmunkánk rovására megy. Olyan egyéni hibákat vétünk, melyeket ilyen szinten már nem lenne szabad.
Önt viszont nem érheti szemrehányás …
- Ki vagyok vele segítve … Hiába megy nekem jól a védés, ha mindez nem mutatkozik meg pontokban. Csapatjátékos vagyok, nem az a lényeg, hogy én parádézzak, hanem hogy nyerjünk. Egyelőre sajnos a bravúrjaim semmit sem értek.
Vasárnap máris itt az újabb erőpróba ...
- Egy győzelem jót tenne a lelkünknek, átlendülnénk a holtponton. Nem lesz egyszerű, hiszen Békéscsabára soha nem jó látogatni, most ráadásul három vereség után ők is a talpra állásért lépnek pályára. Okosan kell futballoznunk, de ha stabilizálni tudjuk védekezésünket, ha végre nem vétünk egyéni hibákat, biztos vagyok benne, hogy hazahozzuk a pontokat.
A békéscsabai összecsapás vasárnap 17.30-kor kezdődik. A találkozót Bognár Tamás vezeti, segítői Kormányos II Gábor és Máyer Gábor lesznek.
