A másodosztályú labdarúgó bajnokság negyedik fordulójában, vasárnap délután, Békéscsabára látogat csapatunk. Ahhoz a viharsarki együtteshez, mely tavasszal ugyan még az NB I-ben szerepelt, ám jelenleg szerzett pont és rúgott gól nélkül tanyázik a mezőny végén.
A nyári kiesést követően gyökeres változások történtek a lila-fehér klubnál. Alkalmazkodva az MLSZ iránymutatásához, valamennyi idegenlégiósától elköszönt Zoran Szpisljak vezetőedző, ám rajtuk kívül, saját elhatározásából vette a kalapját több, meghatározónak számító, válogatott vagy éppen élvonalbeli rutinnal rendelkező magyar játékos is. Mindez azt jelentette, hogy a tavasszal jól szerepelt kezdőcsapat fele távozott júliusban. Az új csapat építése pedig nem megy, nem ment zökkenők nélkül. Hiába érkeztek az előző együtteseikben meghatározónak számító labdarúgók, még nem állt össze a gárda.
Érkezett: Kelemen Dávid (Paks), Urbin Péter (Szolnoki MÁV), Nagy István (Szolnoki MÁV), Ihrig-Farkas Sebestyén (Kozármisleny), Gránicz Patrik (Kozármisleny), Bagi István (Kisvárda, kölcsönből vissza), Ribánszki László (Mezőkövesd).
Távozott: Borbély Bálint (MTK), Laczkó Zsolt (Paks), Ezequiel Calvente (Haladás), Vaskó Tamás (Vasas), Vukasin Polekszics (Vasas), Vadász Viktor (Győr), Nathan Eccleston(?), Punosevac Bratislav(?), Matus Paukner(?), Damjanovic Slavko(?), Thomas Piermayr(?).
Ennek ellenére senki sem számított arra, hogy a bajnoki nyitányon sima 3-0-ás vereséget szenvednek a lila-fehérek az újonc Cegléd otthonában. A váratlan "pofont" azóta sem sikerült kiheverniük: előbb a betegségtől megtizedelt Balmazújváros vitte haza a három pontot Békéscsabáról, majd a Budaörs vendégeként maradtak alul.
A vasárnap 17.30-kor kezdődő találkozót a nyári, franciaországi Európa-bajnokságot megjárt Bognár Tamás vezeti, segítői Kormányos II Gábor és Máyer Gábor lesznek.
