A 2017-18-as másodosztályú labdarúgó bajnokság utolsó előtti fordulóját rendezték meg a hét végén. Csapatunk idei utolsó hazai összecsapásán remek játékkal, magabiztos győzelmet aratott a Cegléd ellen.
A már bajnok MTK hazai pályán szenvedett vereséget a szintén NB I-be jutott Kisvárda elleni presztízsmeccsen. A Békéscsaba Dorogon biztosította be bronzérmét, míg a Budaörs újabb győzelmével továbbra is a rendkívül előkelő negyedik helyen tanyázik. A Nyíregyháza két vereséget követően gyűjtötte be a három pontot a Vác ellen. A kieső-jelöltek közül a Csákvár hat pontos meccset nyert Kazincbarcikán, a Budafok idegenben győzte le a Gyirmótot, míg a ZTE a sereghajtó Sopron otthonából vitte haza a három pontot. A Szeged és a Siófok döntetlenének csak a vetélytársak örültek, míg a Győri ETO nyerte meg a megyei rangadót Mosonmagyaróváron.
Eredmények: Soroksár-Cegléd 3-0, MTK-Kisvárda 2-3, Dorog-Békéscsaba 2-3, Budaörs-Szolnoki MÁV 1-0, Nyíregyháza-Vác 2-0, Gyirmót-Budafok 1-2, Mosonmagyaróvár-Győri ETO 2-3, Kazincbarcika-Csákvár 0-2, Szeged-Siófok 1-1, Sopron-Zalaegerszeg 1-3.
