Újonc ellen, idegenben

A hét végén megkezdődik a 2018-19-es másodosztályú labdarúgó bajnokság őszi idénye. Az NB II mezőnyét - akárcsak az elmúlt években - az idei sorozatban is húsz csapat alkotja. A tavalyi szezonhoz képest öt új klub csatlakozott a régiekhez ...

Az NB I-ből érkezett Vasas és Balmazújváros mellett a harmadosztály mindhárom bajnoka, a Monor, a Tiszakécske és a Kaposvár is vállalta az előrelépést és meg is kapta az induláshoz szükséges licencet.

A sors fintora, hogy csapatunk a vasárnapi bajnoki nyitányon éppen egy "ismeretlennek" számító újonc ellen kezdi meg a pontvadászatot. Míg a Vasassal, a Balmazújvárossal vagy éppen a Kaposvárral az elmúlt években azért több alkalommal is "összefutottunk", a tiszakécskei alakulat meglehetősen régen szerepelt a profiligában. A Bács megyei gárda a kilencvenes években élte fénykorát, akkor még az NB I-ben is megmutathatta magát, ám azóta kicsit eltűnt a "süllyesztőben".

Az előző (két) szezon azonban jól sikerült a Szabó István dirigálta gárdának. Előbb megnyerte a megyei I. osztályú bajnokságot és feljutott az NB III-ba, majd a harmadosztályban is az élen végzett, így húsz évvel azután, hogy utoljára a profiligában szerepelt, újra kiharcolta a másodosztályú tagságot. Hét új - zömében fiatal - játékost igazolt a nyáron az újonc, illetve visszatért a klubhoz korábbi kapusa, Zeljko Belecan Kecskemétről.

Érkezett: Gréczi Gábor (Nyíregyháza), Gréczi Márton (MTK, kölcsönbe), Huszti András (Illés Akadémia), Károly Bálint (PMFC), Molnár Márk (Sopron), Sirokmán Zoltán (Makó), Stoiacovici Dávid (Bp. Honvéd, kölcsönbe).

A vasárnapi bajnoki találkozót 18 órakor kezdődik Tiszakécskén.

Webfejlesztés

Logo_vektor.png