A hét végén a negyedik forduló összecsapásaival folytatódik a másodosztályú labdarúgó bajnokság. Lipcsei Péter tanítványai vasárnap a rendkívül masszív középcsapatnak számító Dorog együttesét fogadják a Haraszti úton.
Tulajdonképpen pályaavató mérkőzésre készülünk a hét végén, hiszen ebben a szezonban a játéktér felújítása miatt még egyszer sem játszottunk a Szamosi Mihály Sporttelepen. Most végre birtokba vehetik játékosaink a teljesen felújított centerpályát, mely az új gyepszőnyegnek köszönhetően biliárdasztal simaságú.
Csapatunk remekül kezdte a szezont - három meccsen hét pont -, így nem véletlen, hogy szurkolóink bizakodva várják az első hazai fellépést. Még mielőtt azonban bárki is azt gondolná, elegendő lesz kiküldeni a mezt, gyorsan el kell, hogy oszlassuk a hiú ábrándokat. A Dorog együttese az előző szezonban, újoncként is bárki ellen a pontszerzés reményében lépett pályára. Talán elegendő emlékeztetni a szurkolókat, a piros-feketék elsőként győzték le a torony magasan bajnokságot nyerő MTK gárdáját. Azóta pedig még rutinosabb lett az immár Miskei Attila dirigálta csapat.
A nyári játékoskeringőből a dorogiak sem marad(hat)tak ki, a nyolc távozó helyére kilenc új fiú érkezett. A felkészülés alatt gyorsan összeállt a gárda, s a bajnoki rajton azonnal jókora meglepetést okozott, hiszen hazavitte a három pontot a tavasszal még NB I-ben szerepelt Balmazújváros otthonából. A legutóbbi fordulóban azonban meglepetésre sima vereséget szenvedett Budafokon, így minden bizonnyal kettőzött akarattal lép pályára ellenünk.
Érkezők: Erdélyi Botond, Hegedűs Márk (Bp. Honvéd), Fodor Ákos, Paudits Patrik (ZTE), Horváth Gábor (BKV Előre), Nagy István (Békéscsaba), Nagy Zsombor (MTK), Papp Máté (Nyíregyháza), Zachán Péter (Paks)
Távozók: Bora György, Szalai Ádám (Balmazújváros), Göblyös Dániel (Komárom), Kovács Dániel (ESMTK), Németh Ádám (?), Simon Attila (Szolnoki MÁV), Szellák Soma (PMFC), Vajda Dániel (Bp. Honvéd).
