A tegnap lezárult szurkoló szavazása alapján a kapus Kovács Dániel volt csapatunk legjobbja a Vác elleni, 0-0-ra végződött legutóbbi bajnoki mérkőzésen.
Nem először hoztad nullásra a meccset ebben a szezonban ...
- Három meccsen egyetlen gólt kaptunk, azaz a jelek szerint összeállt védekezésünk - dicsérte társait Kovács Dani. - Úgy gondolom, különösebben nem volt nehéz dolgom a Vác ellen, ám azt el kell ismerni, az első félidőben elmaradtunk korábbi teljesítményünktől. A szünet után már megvoltak a helyzeteink, de sajnos nem sikerült a kapuba találnunk.
Ha egy kapus nem kap gólt, akkor azért nagyon rosszul nem védhet.
- Igazából talán kétszer vagy háromszor kellett komolyabban játékba avatkoznom, de azok sem voltak extra dolgok. A kapusposzt azért más, mint a mezőnyjátékosoké. Nekünk egy ilyen meccs, amikor nem vagy "belőve", amikor 20 percenként találkozol a labdával, nehezebb, mint amikor sorozatban kell védened. Mentálisan, idegileg sokkal megterhelőbb, gyakran a megfelelő koncentráción múlik egy, egy labdaérintés. A hideg kézhez hideg fej kell, hogy ne hibázzon az ember. Megmondom őszintén, én jobban szeretem azokat a meccseket, mikor végig van dolgom, könnyebb felvenni a meccs ritmusát.
Mire számítasz a Dorog elleni vasárnapi összecsapáson?
- Úgy gondolom, kicsit hasonló meccs lesz, mint volt a legutóbbi, Vác elleni. A legtöbb másodosztályú csapat idegenben teljesen visszaáll a kapuja elé és kontrákból próbál meg veszélyeztetni. Ez nem könnyíti meg a támadófocit játszó csapatok dolgát. Ilyenkor különös jelentőséget kapnak a rögzített játékhelyzetek, a pontrúgások. Bár Silye Erik távozott tőlünk a nyáron, így is több "jó lábú" játékosunk van, akik szabadrúgásból, szögletből képesek odavarázsolni a labdát, ahova akarják. Fontos lenne, hogy minél hamarabb szerezzük meg a vezetést, mert akkor ki kell, hogy nyíljon a vendégcsapat, s gyors támadóink előtt megnyílhat az út a kapu felé.
Csapatunk Dorog elleni bajnoki összecsapása vasárnap 17.30-kor kezdődik a felújított Szamosi Mihály Sporttelepen.
