Alig tudtuk le a szerdai, Cigánd elleni idegenbeli találkozót (0-1), illetve a több, mint 600 kilométeres kirándulást, vasárnap (17.30) máris itt a következő bajnoki összecsapás. Az NB II hetedik fordulójában a táblázat harmadik helyén tanyázó ellenfelet fogadunk a Haraszti úti pályán.
Míg a bajnokság első három fordulójában csupán egyetlen pontot szereztünk, a második "hármas etapban" már hetet. Gólkülönbségünk legalább ennyire beszédes: 3-9, illetve 3-1. Persze szükségünk is volt a formajavulásra, ha nem akarunk lépéshátrányba kerülni a mezőny első felével, például a Csákvárral szemben. A "jól megszokott" keresztbeveréseknek köszönhetően lemaradásunk így mindössze három pontot a második(!) Kisvárda mögött.
Vasárnapi vendégünk, az Aqvital FC Csákvár szereplése ugyan kiegyensúlyozottabbnak tűnik, de így is látótávolságon belül áll előttünk a táblázaton. Amire viszont érdemes odafigyelnünk: a tavalyi esztendővel ellentétben, idén ősszel idegenben is masszívnak tűnik a gárda, Nyíregyházáról pontot rabolt, míg Gyulán legyőzte a házigazda Szeged legénységét. Bognár György szakmai igazgató nyári távozását követően módosult némileg az együttes taktikája, nagyobb hangsúlyt fektet a stabil védekezésre, sokkal kevesebb gólt kap, mint egy évvel korábban. Igaz, lényegesen kevesebbet is szerez ... Júliusban nagy volt mozgás Csákváron, tíz játékos távozott, tizenkettő érkezett, azaz Toldi Gábor vezetőedzőnek egy új csapatot kellett építeni.
A mérkőzés 17.30-kor kezdődik a Szamosi Mihály Sporttelepen, az összecsapást Solymosi Péter dirigálja, segítői Berettyán Péter és Georgiu Theodoros lesznek.
