Nem cáfoltak rá a másodosztályú labdarúgó bajnokság kiszámíthatatlanságára a hetedik forduló eredményei.
Az eddig gyengélkedő csapatok megtáltosodtak, a menetelők megtorpantak, így lehetőségünk nyílott a felzárkózásra. Mit felzárkózásra, zsinórban harmadik győzelmünknek köszönhetően immár három pontra állunk a listavezetőtől. Az öt fordulón keresztül sereghajtó Békéscsaba a hét közben kiütötte a Puskás Akadémiát, most pedig idegenben győzte le a Kisvárdát. A felcsútiak talpra álltak a szerdai sokk után és begyűjtötték a három pontot. A listavezető Balmazújváros újabb pontvesztése immár az első helyébe került. A Nyíregyháza szerdán nagy pofont kapott a Kozármislenytől, most viszont idegenben nyert és a táblázat élére ugrott. A jól rajtoló Sopron vereséget szenvedett az újonc mislenyiektől Pécsett, míg a Cegléd otthon tartotta a pontokat a Mosonmagyaróvárral szemben. A Szolnok nem boldogult az edzőváltáson átesett Cigánd ellen, a Vác pedig pontot rabolt a Budaörs vendégeként.
Eredmények: Balmazújváros-Zalaegerszeg 0-0, Kisvárda-Békéscsaba 0-2, Puskás Akadémia-SZEOL 3-1, Dorog-Nyíregyháza 0-1, Cegléd-Mosonmagyaróvár 3-2, Kozármisleny-Sopron 2-1, Szeged-Siófok 1-0, Szolnoki MÁV-Cigánd 0-0, Budaörs-Vác 0-0.
