Az idény legjobb játékával, fölényes győzelmet aratott csapatunk a „mumusnak” számító Aqvital FC Csákvár ellen.
A labdarúgó NB II hetedik fordulójában, vasárnap délután, a Szamosi Mihály Sporttelepen aratott a csapatunk fölényes győzelmet. Ezzel feljöttünk a táblázat ötödik helyére - holtversenyben a harmadik Szegeddel és a negyedik Kisvárdával - lemaradásunk a listavezető Nyíregyháza mögött mindössze három pont. Kár lenne tagadni, beragadtunk a bajnoki rajton. Az első három fordulóban mindössze egyetlen pontra futotta erőnkből, miközben kilenc gólt kaptunk. A békéscsabai döntetlenünk után viszont szép lassan rendeztük sorainkat. Előbb stabilizáltuk az ellenfeleink által tavasszal megcsodált védekezésünket – két 1-0-ás győzelmet eredményezett -, majd pedig immár megnyugodva a kezdeti sikertelenség okozta sokk után, elkezdtünk futballozni. Látványosan, szépen, gólra törően … és ennek most a Csákvár látta kárát.
Vasárnap olyan kilencven perccel leptük meg szurkolóinkat, amely méltán érdemel elismerést. Bár többen is kimagasló produkcióval rukkoltak ki – Sándor István két góljával, átadásaival kimagaslott a pályán lévők közül -, mégis elsősorban a CSAPAT teljesítményét kell dicsérnünk. Így, csupa nagybetűvel, hiszen közös munka eredményeként született meg az 5-0-ás sikerünk.
Jó volt látni játékosainkat, hogy az első perctől kezdve szemmel láthatóan élvezték a mérkőzést, igazi örömfocival lepték meg közönségünket. Aki nem látta a találkozót, talán el sem hiszi, ötgólos győzelmünk nem túlzás, ezúttal valóban ekkora különbség volt a két együttes között.
Most két hét szünet következik a bajnokságban – szeptember 6-án világbajnoki selejtezőt vív a magyar válogatott -, majd Dunaújvárosban, a Vác ellen folytathatjuk pontjaink szaporítását.
