Kényszerpályákon ...

Eredetileg szinte a fél mezőny szóba jött annak kapcsán, hogy megfelelő létesítmény híján kénytelen hazai mérkőzéseit "albérletben" rendezni, a bajnoki rajtig az MLSZ mindössze négy klubnak adott engedélyt az ideiglenes otthonválasztásra.

A Szeged Grosics Akadémia gárdája már eddig is Gyulán fogadta ellenfeleit, s ezen a szokásán a 2016-17-es idényben sem változtat. Hasonlóképpen nem hat az újdonság erejével a Budaörs szomszédba költözködése sem, hiszen az együttes már az előző idény hajrájában is Csákváron volt "otthon". Az újonc Cegléd csapatának pályája is átépítés alatt van, ezért a szövetség engedélyével Albertirsán látja vendégül riválisait, míg a Kozármisleny a nem is olyan régen még NB I-es Pécs stadionjába költözik ideiglenes jelleggel.

Bár csak egy meccs erejéig, a Mosonmagyaróvár is kénytelen volt "albérletet" keresni a bajnoki nyitányra, ezek szerint az MLSZ tudtával az újonc a gyirmóti stadionban fogadja a Zalaegerszeget.

... és akkor essék néhány szó azokról a csapatokról, melyek a zuhanyhíradó szerint kényszerhelyzetbe kerülhetnek hazai meccseiken. A Vác együttese már hetekkel, hónapokkal ezelőtt bejelentette, hogy Dunaújvárosban fogadja ellenfeleit, ehhez képest a versenybizottsági határozatban nem ejtenek szót a Duna-partiakról. Hasonló a helyzet a Cigánd esetében is: az újonc Kisvárdán szeretett volna játszani, ám most nincs hír a költözködéséről. Ugyan a már eddig is NB II-ben szerepelt Szeged GA tavaly sem talált megfelelő licence-szel rendelkező pályát a Tisza-parti városban, a jelek szerint a SZEOL-nak mindez sikerült, lévén az újonc esetében sincs hír az "albérletről".

Webfejlesztés

Logo_vektor.png