Lipcsei Péter értékelte csapata tavaszi teljesítményét!
Péter, miben látod az eddigi tavaszi szereplés sikerét?
Talán a legfontosabb különbség az őszi időszakkal szemben, hogy idén eddig elkerültek minket a sérülések. A meghatározó játékosaink folyamatosan játszani tudnak és jó teljesítményt nyújtanak. Elég ha csak arra gondolunk, hogy nyár végén megsérült Frőhlich Roland, akinek az egész szezont ki kell hagynia. De Huszák Tamás fejsérülése vagy Orosz Márk izomproblémái is sok gondot okoztak nekünk.Kisebb problémák most is adódnak, gondolok itt Szpirulisz Markosz térdműtétjére, de hosszú időre senki sem dőlt ki.Ez azért is fontos, mert egy relatív szűkebb kerettel kellett teljesíteni az elmúlt hetekben jelentkező nagy számú mérkőzést!
Hogyan értékeled a csapat teljesítményét?
Le a kalappal, hiszen mindenki nagyon jó munkát végzett mind a mérkőzéseken, mind pedig az edzéseken. Azok a játékosok is motiváltak voltak, akik egy-két mérkőzés erejéig nem kaptak szerepet. Nagyon örülök, hogy igazi csapatként dolgoztak a srácok!Ennek eredménye számszerűen is látszik, hiszen a bajnokságban 4 helyet javítva a 4. pozícióból várjuk a bajnokság folytatását, míg a Magyar Kupában a legjobb 8 közé jutottunk.
Ha már a helyezéseknél tartunk, mit vársz a csapattól a folytatásban?
Nem szaladunk előre az időben, mindig csak a következő mérkőzésre készülünk! Lépésről- lépésre szeretnénk fejlődni, jobbá válni. A következő 3 bajnokink például idegenben lesz és megmérkőzünk a Zalaegerszeggel és Vasassal is, közben pedig itthon fogadjuk a Puskás Akadémiát Magyar Kupa mérkőzésen. Nehéz időszak vár csapatra, nincs értelme számolgatni. Személy szerint azzal lennék elégedett, ha a szezon végéig kitartana a megalkuvás nélküli akarat és igazi csapatként lépnénk pályára továbbra is! Ebben az esetben biztos vagyok benne, hogy régen látott szép eredménnyel örvendeztetjük meg szurkolóinkat!