Csapatkapitányunkat, Huszák Tamást kérdeztük, miben látja a remek szereplés zálogát?
- A csapat mentálisan volt erős az elmúlt időszakban, e tekintetben sokat léptünk előre.
Míg ősszel hullámhegyek és hullámvölgyek követték egymást, addig a tavasz első felében sokkal kiegyensúlyozottabban teljesítettünk. Bár nagyon sok meccset játszottunk a bajnokság kezdete óta, mindvégig erősek maradtunk. A sikereket jól kezeltük, senkit sem vettünk félvállról és a vereségek után is gyorsan visszatértünk a helyes útra.
Fontos, hogy bár valóban nagyon sűrű volt a program, elkerültek minket a komolyabb sérülések, hétről-hétre megfelelően fel tudtunk készülni.
Gyömbér Gábor pontrúgások hatékonyságáról beszélt.
- Az előző bajnokság teljes ideje alatt hadilábon álltunk a pontrúgásokkal, de ősszel is nagyon sok gólt kaptunk rögzített helyzetek után. Ezeket a hibákat tavaszra kijavítottuk és ha nem is hibátlanul, de sokkal hatékonyabban oldjuk meg. Szerencsére már nem kell görcsölve várni minden egyes beívelést, nincsenek helyzetei, góljai ebből az ellenfeleknek.
Ráadásul a védekezés javulása mellett az ellenfél kapuja előtt veszélyesebbé váltunk. A tavalyi sok kihagyott tizenegyest is magunk mögött tudjuk, jó hatékonysággal értékesítjük ezeket. Mindezekben való fejlődés pedig megmutatkozik pontjaink számában is, nem véletlen a tabellán elfoglalt helyünk.
Orosz Márk hosszú sérülés után remek formában tért vissza, csapatunk egyik leggólerősebb játékosává vált. Ennek okairól kérdeztük.
- A tavalyi évben valóban sokat voltam sérült, kisebb-nagyobb problémák akadályoztak, hogy a csapat rendelkezésére álljak. Ősz végén már egészségesnek éreztem magam, de nem kockáztattunk, kihagytam az utolsó fordulókat is. Ez jó döntésnek bizonyult, mert végig tudtam csinálni a felkészülést, ezáltal remek erőállapotba kerültem.
Rögtön az első tavaszi mérkőzésen sikerült gólt szereznem, mely nagy önbizalmat adott! A játékostársak is remekül kiszolgáltak, góljaim igazi csapatmunkából születtek.
Célom, hogy továbbra is megtartsam góllövő formámat és megdöntsem 15 gólos szezon csúcsomat!
