Szerda kora este Magyar Kupa elődöntőben lépett pályára csapatunk, az ellenfél a Budapest Honvéd FC volt. Bár sérülések tizedelték csapatunkat, kitűnően helyt álltunk, megtartva a továbbjutás esélyét!
Honvéd FC: Horváth- Batik, Kamber, Kálnoki- Mezghrani (Lovric 46. p), Heffler, Nagy, Ben-Hatira (Danilo 46.p), Uzoma- Ngog (Tischler 69.p), Holender
Soroksár SC: Kovács- Molnár, Huszák, Gyömbér, Bor- Derekas, Tamási (Csernik 67.p)- Gárdos (Orosz 67.p), Lőrinczy, Kundrák (Korozmán 80.p)- Erdélyi
Az első félidő elején a kapunkhoz szegezett minket a hazai csapat, de helyzetet nem tudtak kialakítani. Beívelésekkel próbálkoztak, ám fizikális fölényüket itt még nem tudták kihasználni. A játékrész közepén Bor szögletét Derekas csúsztatta meg, a hosszú saroknál Gyömbér bevetődve már nem tudta irányítani a labdát, így nagy helyzetben Horváth védeni tudott. Ezután ismét a hazaiak pillanatai következtek. Jobb oldali beadást követően Ngog a kapufára pörgette a labdát. Az utolsó percekben Kovács védte Heffler 18 méteres lövését, de gól nem esett.
A második játékrészben már kicsit többet birtokoltuk a labdát, az ellenfélnek nem volt helyzete, ám egy rosszul elvégzett kapus kirúgást követően mégis betaláltak. Danilo futott el a jobb oldalon, középregurítását Holender les gyanús helyzetből a kapuba passzolta. Csapatunk egy percre sem adta fel és ennek meg is lett az eredménye. A 76. percben egy oldalszabadrúgást követően Kundrák sarokkal Gyömbér elé készítette a labdát, aki ballal 13 méterről a kapuba lőtt! Nem sikerült kihúzni, a hajrában egy szöglet után Kálnoki csúsztatott a kapunkba, így a Honvéd 1 gólos előnnyel várhatja a jövő heti visszavágót!
