kép forrása: pfla.hu
A Simple Női Liga NB1 11. fordulójában a Puskása Akadémiát fogadtuk hazai pályán.
Fiatal csapatunk mai ellenfelünk ellen harcolta ki pár hete a továbbjutást, így joggal bízhattunk pontszerzésben. Ennek szellemében kezdtünk, az 1. percben Molnár szöglete épp hogy csak elkerülte Dobó-Nagy kapuját. Ezután azonban a vendégek percei következtek. A második negyedóra elején Shurina csapott le egy előrevágott labdára és ziccerben a jobb alsó sarokba lőtt. Néhány perccel később Barti rossz ütemben mozdult ki kapujából, elütötte Szemán-Tóthot, amiért a játékvezető tizenegyest ítélt. Majer magabiztosan gurított a jobb alsó sarokba. A 39. perc végén tovább nőtt a Puskás Akadémia előnye, egy jól eltalált szabadrúgás a kapufáról Nagy elé pattant, aki közelről a kapuba fejelt.
A második játékrészben sem lassított ellenfelünk. A 48. percben egy beívelt labdát követően elaludt a védelmünk, így a csereként beállt Diószegi könnyedén lőhetett 4 méterről a kapuba. A félidő közepén továbbra is a Puskás Akadémia dominált, előbb Krascsenics, majd Diószegi hagyott ki nagy helyzetet. Negyedórával a mérkőzés vége előtt alakult ki a 0-5-ös végeredmény. Ekkor Barti rossz ütemben mozdult ki kapujából, így a támadó el tudta tolni mellette a labdát. A laposan beadásra Krascsenics érkezett jó ütemben és a rövid saroknál védőjét megelőzve a hálóba lőtt. Az utolsó percre maradt még egy Sinka kapufa, de az eredmény nem változott!
A Puskás Akadémia megérdemelten vitte haza a 3 pontot!
Soroksár SC - Puskás Akadémia: 0-5 (0-3)
Soroksár SC: Barti- Benke, Molnár, Török, Miszlai, Nagy, Győrik, Benke, Váradi, Horváth, Buzás
Csereként pályára lépett: Kolárová, Antalicz
Megbízott edző: Szeitl Szilvia
Puskás Akadémia: Dobó-Nagy- Palakovics, Sena, Szemán-Tóth, Krascsenics, Tamók, Kovács, Shurina, Nagy, Mayer, Tuza
Csereként pályára lépett: Diószegi, Sinka, Kiss, Harmat, Novák
Vezetőedző: Halászi Kinga Tamara
Gólszerzők: Shurina, Mayer, Nagy, Diószegi, Krascsenics






