Hétvégén a Nádasd FC vendégei voltunk a Magyar Kupa főtábláján. A mérkőzés remek alkalom volt, hogy sérülésből visszatért vagy eddig kevesebb szerephez jutott játékosaink mellett fiataljaink is szóhoz jussanak a felnőttek között. Így az U19-es csapat három tagja, Ladányi Gergő, Kópis Róbert és Rozsáli Artúr is csapattal tartott Vas megyébe.
Hétvégén a Siófok otthonában lép pályára Lipcsei Péter csapata. A mérkőzésre mindkét együttes magabiztos kupa sikerrel hangolt, de a bajnokságban az előző forduló a vendéglátóinknak sikerült jobban, akik Dorogról hozták el a 3 pontot. Gyömbér Gáboréknak így bravúrra lesz szükségük, ha el akarják hozni a 3 pontot a második helyezett otthonából!
Jó hír szurkolóink számára, hogy hétvégén Farkas Balázs, Frőhlich Roland mellett már Völgyi Dániel is csapatunk rendelkezésére áll. A Soroksáron töltött hetekről a kupában 3 gólt szerző Pölöskei Péter is kifejti gondolatait Surányi Krisztián kollégánk interjújában.
Club Walnut Nádasd FC- Soroksár SC 0-9 (0-4)
Nádasd: Rejtli- Varga, Pálmai, Meskó E., Csenterics- Tuboly, Zsoldos (Németh 67. p), Kalamár, Horváth (Marton 77.p)- Meskó M., Urbán (Gorza 62. p)
Vezetőedző: Vörös István
Soroksár: Abu- Molnár (Ladányi 70.p), Lipcsei, Takács, Völgyi- Farkas, Huszák, Frőhlich, Csernik (Kópis 65. p)- Pál (Rozsáli 77.p), Pölöskei
Vezetőedző: Lipcsei Péter
4.perc: 0-1: Jobb oldali szöglet után Pölöskei fejelt kapura. Rejtli védeni tudott, de a kipattanót Lipcsei közelről a kapuba lőtte.
12.perc: Völgyi ment le az alapvonalig, majd az érkező Csernik elé tálalt, aki éles szögből az oldalhálóba lőtt.
19.perc: 0-2: Pál buktatásáért tizenegyeset kaptunk, melyet Huszák értékesített.
25.perc: Csernik hozta helyzetbe Pált, aki 8 méterről a kapufát találta el.
40.perc: 0-3: Pál-Csernik összjáték után utóbbi tekert védhetetlenül a kapuba.
42.perc: Hazai szöglet után gyors kontrát vezettünk, melynek végén Csernik ziccerben a kimozduló kapusba lőtte a labdát.
45.perc: 0-4: Frőhlich indításával Pölöskei került helyzetbe és nem hibázott. Laposan a hosszú sarokba gurított.

51.perc: Huszák 17 méteres szabadrúgását Rejtli bravúrral védte.
56.perc: 0-5: Huszák lövése kapufáról Pálhoz pattant, aki 4 méterről az üres kapuba fejelt.
62.perc: 0-6: Pál tört be a tizenhatoson belülre, majd önzetlenül az üresen érkező Pölöskei elé fejelt, aki 4 méterről nem hibázott.
65.perc: 0-7: Huszák indította Farkast, aki ziccerig vitte a labdát és ballal laposan a hosszú sarokba lőtt.
76.perc: Kópis hozta helyzetbe Frőhlichet, de támadónk 16 méterről kapu fölé lőtt.
80.perc: 0-8: Farkas jobb oldali beadását Pölöskei közelről a kapuba fejelte.
85.perc: Völgyi beadását a középen érkező Frőhlich kapásból a bal kapufára lőtte.
87.perc: 0-9: Az utolsó találatot két utánpótlás játékosunk hozta össze. Kópis beadását Ladányi fejelte a léc alá.
SOROKSÁR SC: - Varga Ádám - Orosz, Lőrinczy, Matija (Csernik), Valencsik, Molnár Róbert, Novák, Pászka, Gyömbér, Derekas, Korozmán,
Vezetőedző: Lipcsei Péter
GYIRMÓT FC GYŐR: - Rusák - Nagy Patrik, Tóth Bence (Vogyicska), Széles, Heffler, Szarka (Mayer), Vass, Hudák, Zeke, Villám, Májer (Koltai),
Vezetőedző: Csertői Aurél
Soroksár- Gyirmót: 0-4 (0-2)
A hétvégi idegenbeli győzelem után arra készültünk, hogy egy hazai győzelemmel tovább erősítjük helyzetünket a középmezőnyben. Ennek megfelelően kezdtük a mérkőzést, többet birtokoltuk a labdát, de helyzetet nem sikerült kialakítani. Aztán szinte a semmiből jött az első vendég találat. Szarka indította Majert, akinek a lövését Varga védte, de Heffler a kipattanót az üres kapuba helyezte. A félidő végén egy szerencsés góllal növelte előnyét a Gyirmót. Szarka fejese a kapufáról a kapusunkra, majd onnan a hálóba pattant.
A második játékrészt jobban kezdtük, de nem volt szerencsénk. Ha a kapus már verve volt, akkor a védők mentettek a gólvonalról. A kimaradt helyzetek után jött az újabb gyirmóti találat. Szarka lefordult védőjéről, majd Vargát kicselezve a kapuba passzolt. Csapatunk nem adta fel, tovább próbálkozott, de ezen a napon semmi sem sikerült. Nem így a vendégeknek, akik a hosszabbítás perceiben egy Heffler lövésnek köszönhetően kialakították a 4-0-s végeredményt.
Tegnap kora este fontos idegenbeli 3 pontot szerzett csapatunk a tavaly még NB1-es Haladás ellen. Az első félidőben többször sikerült a széleken a hazaiak mögé kerülni, aminek meg lett az eredménye! Orosz bal oldali beadását Korozmán 4 méterről védhetetlenül fejelte a kapuba.
A második játékrészben a küzdelem dominált. Helyzetet nem sikerült már kialakítanunk, de védelmünk jól állta a sarat és nem adott esélyt a hazai támadóknak! Kapott gól nélkül győztünk egy nehéz mérkőzésen!
A Merkantil Bank Liga 8.fordulójában vasárnap a Szombathelyi Haladás a Soroksár SC-t fogadta!
Szombathelyi Haladás-Soroksár SC 0-1 (0-1)
Szombathely, játékvezető: Dolnegó
Haladás: Gyurján – Kiss B., Jagodics, Németh Milán, Bosnjak – Holdampf – Medgyes, Németh Márió (Szalay, 65.), Schuszter (Nyári, 46.), Gaál (Eszlátyi, 65.) – Novák.
Vezetőedző: Supka Attila
Soroksár: Varga Á. – Gárdos, Gyömbér, Valencsik, Pászka – Lőrinczy, Csonka (Derekas, 71.), Misic, Korozmán – Csernik, Orosz. Vezetőedző: Lipcsei Péter.
Az első helyzet a hazaiak előtt adódott, Németh Márió 19 méterről, jobbról leadott lövése alig kerülte el a bal felső sarkot. A Haladás kezdeményezett többet, de nagy helyzetet nem sikerült kialakítaniuk. Negyedóra elteltével ismét Németh Márió került helyzetbe, de labdáját Varga bravúrral védte. Kicsivel később, a 22. percben megszereztük a vezetést! Gárdos jobb oldali beadást Korozmán hét méterről a bal sarokba fejelte. Ezután a hazaiak újult erővel lendültek támadásba, de rengeteg hibával építkeztek, így komoly veszélyt nem jelentettek.

Úgy kezdte a Haladás a második félidőt, mint az elsőt: nagy rohamokat vezetett, ám rengeteg volt a rossz passz, a pontatlanság, mi pedig nyugodtan őriztük előnyünket. Supka Attila több kettős cserével is próbálkozott, de a széleken vezetett támadások nem jelentettek komoly veszélyt Varga kapujára. A megszerzett labdákkal időről-időre veszélyes kontrákat vezettünk, de újabb gólt nem sikerült szerezni. Így mindvégig izgalmas maradt a mérkőzés, ám a mai napon Vargán nem lehetett kifogni! Kapott gól nélkül sikerült idegenben nyernünk egy jó ellenféllel szemben!
