Hétvégén elrajtolt az NB2-es felnőtt labdarúgó bajnokság és már az első forduló is sok meglepetést tartogatott.
Pár nappal a bajnoki rajt előtt ügyvezetőnk, Dragóner Attila tekintett vissza röviden az előző szezonra, illetve elmondta mit vár az idei évtől.
Gyorsan végét ért a felkészülés, hétvégén újra NB2-es felnőtt bajnoki labdarúgó mérkőzést rendezünk a Haraszti úton. Ellenfelünk az a Kazincbarcika lesz, aki tavaly 47 ponttal a 9. helyen végzett.
Szombat délelőtt a Mezőkövesd vendégeként utolsó felkészülési mérkőzését vívta csapatunk.
A végig kiegyenlített találkozón a kialakított helyzetek alapján megérdemelten győztünk. Az első félidőben formás akciók végén rendre hiba csúszott a befejezésbe, a lövések centikkel, de elkerülték a hazai kaput. A második játékrészben bár kevesebb lehetőségünk akadt, de kétszer is betaláltunk, így megfordítottuk az eredményt.
A 2019/20-as évben a leány utánpótlás csapatok mellett, felnőttet is indít a Soroksár. Az előző szezonban is tervben volt, hogy a felnőtt bajnokságban is szerepeljen a Soroksár neve, így megkönnyítette az egyesület dolgát a Kelen SC-vel kötött mindenki számára előnyös együttműködés. A következő szezonban Kelen-Soroksár néven a NŐI NBII Nyugati csoportban fog indulni csapatunk. Az edzések és a mérkőzések továbbra is Kelen pályán lesznek. Természetesen a soroksári szurkolóknak is szeretnénk kedvezni, így néhány mérkőzés valószínűleg a Haraszti úton is lesz. A csapat vezetőedzője Gendur Gábor.

Edzőtáborból hazaérkezve újra itthon készül NB2-es felnőtt labdarúgó csapatunk. A keret már-már végleges, így folytatjuk új játékosaink bemutatását.
Kapusposztra Abu Attila, Vácról és Varga Ádám, a Ferencvárosból érkezett. Mindkét játékos szerephez jutott már a felkészülési mérkőzéseken és elmondható, hogy komoly harc várható közöttük a csapatba kerülésért.
A védelem megerősítésére érkezett Pászka Lóránd és Takács Zsombor. Az erdélyi származású Pászka Szegedről érkezett a Haraszti útra és a bal oldali védekezésünk megoldásában lesz a csapat segítségére. Takács a Ferencvárostól kölcsönbe érkezett a 23. kerületbe. A mindössze 19 éves belső védőre nem vár könnyű feladat, hisz a rutinos Dvorschákot kell pótolnia.
Játékosaink szerepléséhez sok sikert kívánunk!
